Ochrana vlasovej pokožky v lete

Tak ako naše telo, tak aj pokožka hlavy a vlasy si žiadajú svoju pozornosť pri ochrane pred slnečnými lúčmi. Ľudia si často zabúdajú chrániť najmä pokožku hlavy, ktorá sa veľmi ľahko spáli. Používať by sme mali  výrobky s ochranným faktorom, ktoré sú vhodné aj na citlivú pokožku hlavy. Starostlivosť o vlasovú pokožku by sme nemali podceňovať najmä v týchto letných mesiacoch, ktoré sú pre citlivú vlasovú pokožku zaťažkávajúcou  skúškou. Výberom správnej kozmetiky dokážeme predísť vážnym dermatologickým problémom, ktoré nám môžu neskôr výrazne znížiť kvalitu nášho života.

Hoci je slnečná expozícia v malých dávkach veľmi potrebná k nášmu životu, pri nesprávnej starostlivosti dokáže spôsobiť nemalé problémy s našou citlivou pokožkou. Pred letom a špeciálne pred každou dovolenkou si vyberáme opaľovací krém, ktorý je vhodný pre našu pleť. Na vlasy a vlasovú pokožku však zväčša zabúdame. Agresívne slnko svojim UV žiarením dokáže na vlasoch a vlasovej pokožke spôsobiť nepríjemné škody a preto je nutné pokožku hlavy chrániť rovnako ako vlasy. Pri vyšších dávkach UV žiarenia dokážu lúče preniknúť do vnútornej štruktúry vlasu a zničiť ich už od korienkov. Počas pobytu na slnku by sme mali vlasovú pokožku a vlasy najmä pri dlhšom pobyte na slnku chrániť vhodnou prikrývkou z priedušného materiálu. Prikrývky hlavy,  pod ktorými sa potí pokožka, by sme používať rozhodne nemali.

Ochráňme si aj pokožku hlavy

Hoci je aplikácia produktov na ochranu pokožky vo vlasovej časti hlavy náročnejšia, nemali by sme ju podceňovať a prípravky s ochranným faktorom použiť aj na pokožku hlavy. Starostlivosť o vlasovú pokožku bezprostredne súvisí so starostlivosťou o vlasy. Kvalitné prípravky na ochranu vlasov pred slnečným žiarením dokážu zabezpečiť aj ochranu vlasovej pokožky. Stačí si len správne vybrať. V súčasnosti sú dostupné prípravky vyrobené na báze hodnotných prírodných surovín, ktoré prirodzeným spôsobom nahrádzajú chýbajúce zložky vlasu. Je teda možné zaobísť sa bez syntetických chemických  látok, s ktorými sa vyskytli v minulosti problémy. Ideálnou voľbou je použitie prírodných látok. Prírodné látky, zvlášť oleje, sú citlivé na spôsob spracovania (napr. extra panenský olivový olej má iné účinky ako olej lisovaný z olivových kôstok). Kvalitné prípravky obsahujú prírodné látky spracované tak, aby si zachovali hodnotné vlastnosti. Mangový olej je vysoko hodnotný prírodný olej, ktorý sa používa aj v starostlivosti o kožu. Laboratória Klorane prinášajú Mangový olej bez oplachovania s UV ochranou a výživou pre suché a poškodené vlasy. Mangový olej s inovatívnou suchou textúrou vlasy a vlasovú pokožku nezaťažuje, dodáva vlasom hebkosť a pružnosť. Je vodeodolný, bez parabénov a silikónov. Klorane Šampón s mangovým maslom navyše suché vlasy vyživí bez zaťaženia, zatiaľ čo posilňuje hydrolipidický film, ktorý chráni vlasové vlákno a pokožku. Kondicionér Klorane mango balzam dopĺňa účinky mangového šampónu, obsahuje látky, ktoré vypĺňajú keratín poškodeného vlasu, obaľujú vlas a uľahčujú rozčesávanie. Vyživujúca maska Klorane s mangovým maslom s vysokou koncentráciou extraktu z mangovej kôstky suché a poškodené vlasy hĺbkovo regeneruje. Vlasy sú vyživené a chránené pred vysúšaním, sú hebké, poddajné a lesklé. Prípravky Klorane sú dermatologicky testované , sú bez parabénov a bez silikónov. Na dovolenky je ideálne balenie Mango šampónu 100ml a mangového balzamu 50ml.

Citlivá pokožka hlavy a hygiena

Slnko, more, pot či vietor dajú vlasovej pokožke v lete poriadne zabrať. Vlasy si musíme umývať častejšie a preto by sme výber dermatologických prípravkov nemali podceňovať. Pokožka vystavená slnečnému žiareniu je citlivejšia a preto by prípravky mali zachovávať prirodzenú rovnováhu vlasovej pokožky aj pri častom umývaní vlasov. Produkty z francúzskej farmaceutickej spoločnosti Pierre Fabre značky Ducray majú vďaka svojim patentovaným zloženiam jedinečné a preukázateľné klinické výsledky v boji s problémami vlasov a vlasovej pokožky. Laboratóriá Ducray podávajú pomocnú ruku pri mnohých problémoch vlasovej pokožky. Vo svojom produktovom portfóliu si poradia so svrbiacou pokožkou, s lupinami, padaním vlasov či rôznymi kožnými ochoreniami vlasovej pokožky. Ideálnou voľbou na letné mesiace pre časté umývanie citlivej vlasovej pokožky je Ducray Extra-doux šampón.  Je to extra jemný šampón na časté umývanie vlasov, ktorý chráni vlasovú pokožku a oslabené vlasy a udržuje prirodzenú rovnováhu vo vlasovej pokožke. Šampón je vhodný pre celú rodinu i malé deti. Je bez silikónov a bez fenoxyethanolu. Šampón má veľmi jemnú umývaciu bázu, neštípe v očiach a zanecháva vlasy jemné, lesklé a pružné. Na dovolenky je vhodné 400ml cestovné balenie pre celú rodinu.

Autorka: PaedDr. Sylvia Galvánková