UNIPHARMA ocenila 28. víťaza ankety Otec roka

 Každoročnou tradíciou týždenníka Slovenka je vyhlasovanie ankety Otec roka. UNIPHARMA je už 13. rok jej generálnym reklamným partnerom. Tohtoročným víťazom sa stal kpt. Ing. Miloš Karell z Novej Dubnice, ktorý si prevzal okrem titulu aj dreveného koníka, putovné žezlo. Slávnostné vyhlasovanie výsledkov pri príležitosti Dňa otcov sa uskutočnilo 18. júna v priestoroch Zichyho paláca v historickom centre Bratislavy.

Na úvod sa prítomným, medzi ktorými boli aj tohtoroční nominanti ankety Otec roka Roman Zelenay, Juraj Blaho, Štefan Labanc, Miloš Karell a Róbert Kučera, prihovorila riaditeľka vydavateľstva STAR production Mária Reháková, v mene týždenníka Slovenka, ktorý oslavuje 70 rokov. Ako uviedla, práve týždenník Slovenka bol iniciátorom toho, že deň otcov sa stal sviatkom aj na Slovensku. Bolo to vďaka ankete, ktorá vzdáva úctu otcom. Tento sviatok má vo svete dlhú históriu, oslavuje sa už 108 rokov.

Milan Drahovský, manažér distribúcie spoločnosti UNIPHARMA odovzdáva ocenenie víťazovi kpt. Ing. Milošovi Karellovi

Milan Drahovský, manažér distribúcie spoločnosti UNIPHARMA – 1. slovenská lekárnická akciová spoločnosť počas príhovoru uviedol: „Som nesmierne rád, že na Slovensku existujú obe ankety, Slovenka roka i Otec roka. O význame žien v spoločnosti určite nikto nepochybuje. Sú to ony, kto nám dáva život. Ale nezastupiteľná je aj úloha mužov – otcov. Pekne to vyjadril vo svojej básni Modlitba za rodičov aj Milan Rúfus: Zachovaj nám ich obidvoch, veď dve ruky od Teba máme. Dve rúčky deťom stvoril Boh: pre ocka jednu, druhú mame. V hlbokej úcte sa skláňam pred týždenníkom Slovenka, ktorý na toto všetko nezabúda a aj preto stojí za obidvomi anketami.“

Mediálny otec roka – Juraj Loj

Mária Miková, šéfredaktorka týždenníka Slovenka, Milan Drahovský, manažér distribúcie spoločnosti UNIPHARMA, Juraj Loj, mediálny otec roka, Mária Reháková, riaditeľka vydavateľstva Star Production

Ešte pred vyhlásením Otca roka 2018 sme sa dozvedeli meno mediálneho otca, ktorým sa stal Mgr. art. Juraj Loj, otec dvojročnej Izabelky a štvorročného Lucasa. S manželkou, herečkou Zuzanou Kanócz čakajú tretie dieťa. „Som presvedčený o tom, že deti si vyberajú svojich rodičov a nie naopak, tak chcem poďakovať v prvom rade svojim deťom, pretože bez nich by som nebol otcom, takisto by som chcel poďakovať svojej manželke, bez ktorej tiež by som nebol otcom. A svojim rodičom, bez ktorých by som nebol. Toto je moja vďaka svojej rodine a hlavne svojim rodičom, ktorí mi vždy vštepovali, že rodina je na prvom mieste, to je základ hodnotového rebríčka,“ uviedol mediálny otec roka. Cenu si prevzal z rúk Márie Rehákovej a Milana Drahovského.

Otec roka 2018 – Miloš Karell

Titul Otec roka 2018 získal Kpt. Ing. Miloš Karell z Novej Dubnice, otec 5 detí, ktorý sa spolu s manželkou venuje aj hipoterapii. „Ďakujem všetkým, ktorí hlasovali, ale nerád by som vyzdvihoval svoju osobu, pretože všetci otcovia, ktorí sú tu nominovaní, sú víťazi doma a vo svojom okolí, pretože keď som si prečítal tie príbehy, tak klobúk dolu,” uviedol kpt. Karell a pokračoval: „Držím sa motta, ktoré povedal známy psychológ Ivan Štúr: deti netreba vychovávať, treba pekne žiť a dieťa sa pridá. Snažím sa aj s manželkou byť príkladom svojim deťom a ukázať im, o čom je život“.

O víťazovi rozhodli čitatelia týždenníka Slovenka. Víťazi i nominovaní si odniesli hodnotné dary od spoločnosti UNIPHARMA – 1. slovenská lekárnická akciová spoločnosť, ktoré odovzdal manažér distribúcie Milan Drahovský, dary od vydavateľstva STAR production a tiež knihy od vydavateľstva IKAR.

Slávnostné finále ankety bolo opäť aj o zaujímavom programe, ktorý moderoval Michal Bartek. V programe sa predstavila speváčka Mia Králová, tanečníci z Tanečnej školy Dansovia Petra Modrovského, ktorí predviedli výber zo spoločenských a latinsko-amerických tancov, Tobias Král zo seriálu Oteckovia pozdravil prítomných a zapojil sa do programu Mie Královej, či spevák Peter Forest. Na záver nechýbalo krájanie krásnej torty. Nad aktuálnym ročníkom prevzal záštitu starosta mestskej časti Bratislava – Staré Mesto Radoslav Števčík.

Projekt podporili: UNIPHARMA – 1. slovenská lekárnická akciová spoločnosť a Ikar a.s.

Našu redakciu zaujímalo, čo pre Kpt. Karella znamená víťazstvo v tejto ankete: „Je to veľká pocta a chcel by som povedať, že som rád, že sa to otcovstvo dostáva do popredia, je to dôležitá súčasť rodiny.“

 

Nominovaní:

Kpt. Ing. Miloš Karell (39), Nová Dubnica

Ing. Miloš Karell v marci tohto roka cestou z práce zachránil život jedenásťročnému chlapcovi, pod ktorým sa preboril ľad na Váhu v Trenčíne. Ako bývalý vodný záchranár a otužilec tento profesionálny vojak ani chvíľu neváhal, keď bol v ohrození život dieťaťa. Sám je otcom piatich detí, z nich jedno má diagnostikovaný Aspergerov syndróm. S manželkou sa v OZ Hipoško venujú hipoterapii a pomáhajú deťom so zdravotným postihnutím.

Roman Zelenay (42), Modra

Otec troch synov, deväťročného Jerguša a trojročných dvojičiek Filipa a Matúša, sa o nich vie perfektne postarať. S najstarším sa učí, venuje sa jeho aktivitám, pri mladších vie vo všetkom zastúpiť manželku Ekaterinu. Pracuje v cestovnom ruchu, v ostatných rokoch sa realizuje na rodinnej zážitkovej farme Pod gaštankou nad Modrou, kde našli raj aj jeho deti.

Juraj Blaho (40), Prievidza

Každé dieťa je iné, jedinečné. Každé z nich je dar, tvrdí otec štyroch detí. Venuje sa im s veľkou láskou a nazdáva sa, že štyri deti sú akurát, aby sa o ne dokázal po všetkých stránkach postarať. Za svoju hlavnú otcovskú úlohu považuje zabezpečenie rodiny, ale poradí si v dome i záhrade, či pri domácich prácach.

Štefan Labanc (41), Veľopolie

Mladšie z jeho dvoch detí – štrnásťročný syn Andrejko – je od narodenia ťažko zdravotne postihnutý. Pán Labanc od začiatku čelí problémom spolu s manželkou, chodia spolu na vyšetrenia, do nemocníc a na rehabilitačné pobyty a strieda sa s ňou v starostlivosti o syna. V súčasnosti si hľadá nové zamestnanie, v ktorom by nemusel pracovať v nočných zmenách a mal viac času venovať sa synovi.

Róbert Kučera (47), Zvolenská Slatina

Po rozchode s partnerkou súd zveril do jeho starostlivosti dcérku, ktorá mala vtedy len jedenásť mesiacov. Staral sa o ňu za pomoci svojej mamy, ktorá však začiatkom tohto roka zomrela. Osamelý otec je automechanik a začal opravovať autá vo svojom dvore, aby bol svojej dnes už sedemročnej dcére nablízku. Stará sa o ňu, ako najlepšie vie a venuje jej všetok svoj voľný čas.