Slovenkou roka 2020 sa stala pôrodná asistentka, ale aj odborníčka v oblasti farmakológie

Slávnostný galavečer, na ktorom sme spoznali víťazky prestížnej ankety Slovenka roka 2020, sa konal v nedeľu 30. augusta v historickej budove SND. Počas priameho prenosu si sošku odnieslo dvanásť výnimočných Sloveniek. Sme nesmierne radi a teší nás, že v kategórií zdravotníctvo zvíťazila Bc. Adela Olšavská, vedúca sestra na Gynekologicko-pôrodníckej klinike v Nemocnici Košice-Šaca, ktorej cenu odovzdal RNDr. Tomislav Jurik, CSc.,  predseda Dozornej rady spoločnosti UNIPHARMA – 1. slovenská lekárnická akciová spoločnosť. V kategórii veda a výskum získala ocenenie prof. RNDr.  Magdaléna Kuželová, CSc., profesorka v odbore farmakológia, vedúca Oddelenia klinickej farmakológie a farmakoterapie na Katedre farmakológie a toxikológie Farmaceutickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Víťazkám srdečne blahoželáme!

Bc. Adela Olšavská

prof. RNDr.  Magdaléna Kuželová, CSc.

zdroj foto: RTVS, archív prof. Kuželovej