Nové zdravotné stredisko MED-CENTRUM v Piešťanoch s podporou UNIPHARMY

Mgr. Danica Albiniová majiteľka Lekárne pri Váhu, ktorá poskytuje zdravotnú starostlivosť občanom mesta Piešťany už od roku 2004, sa rozhodla spolu so synom, Martinom Albinim pre ambiciózny projekt v meste Piešťany. Cieľom projektu bolo vybudovanie zdravotného strediska pod názvom Med-centrum v blízkosti lekárne, kde budú pod jednou strechou združení špičkoví lekári. Slávnostné otvorenie a kolaudácia budovy sa uskutočnili 27. júna 2019 na ulici E. Belluša.

 

Mgr. Albiniová spomína na ťažké začiatky, ktoré ju však neodradili nasledovať svoj sen a dôjsť až k úspešnému cieľu, ktorý si vytýčila. „Projekt začal pred 4 rokmi. Nebolo to jednoduché, ale bol to náš sen urobiť niečo viac pre ľudí v Piešťanoch. Lekáreň potrebuje mať na blízku zdravotné stredisko.”

„Postavili sme loď, ktorá sa teraz bude plaviť, veríme, že tým správnym smerom” – povedal na úvod slávnostného otvorenia Martin Albini. „Cieľom nášho projektu je poskytnúť mestu Piešťany – hlavne časti Sever zdravotné stredisko, ktoré ponúkne pacientom, ale aj lekárom európsky štandard. Hlavným „investorom“ (pozn. redakcie – Unipharma poskytla pôžičku na vybudovanie zdravotného strediska.) projektu je spoločnosť UNIPHARMA, bez nej by sa nepodarilo toto stredisko vybudovať.”

V priestoroch zdravotného strediska nájdu pacienti komplexnú zdravotnú starostlivosť. Budú mať k dispozícií špecialistov ako napríklad diabetológa a dietológa MUDr. Petra Kentoša, PhD. a MUDr. Máriu Držíkovú v endokrinologickej ambulancii, ktorá bude poskytovať diagnostickú a liečebnú starostlivosť o pacientov s ochoreniami endokrinných orgánov (štítna žľaza, prištítne telieska, nadobličky, hypofýza), či starostlivosť o pacientov s karcinómom štítnej žľazy. Pacienti tu tiež pod jednou strechou nájdu odborníkov z radu lekárov na rôzne špecializácie. V priestoroch Zdravotného strediska Med-centrum bude ordinovať aj všeobecný lekár. Pacienti si po návšteve lekára budú môcť pohodlne vybrať svoje lieky v neďalekej Lekárni pri Váhu.

Tvorcom dizajnu moderného špičkového strediska je projektant Ing. Vladimír Rabčan.

Projektu želáme veľa úspechov a veríme, že prinesie pacientom dôkladnú, komplexnú a nevyhnutnú zdravotnú starostlivosť, ktorá v meste Piešťany v časti Sever absentuje.

————————————————————————————————————————————-

Foto 01:    Projektant Ing. Vladimír Rabčan a Mgr. Danica Albiniová

Foto 02:  Mgr. Danica Albiniová, majiteľka Lekárne pri Váhu (druhá sprava) a zástupcovia spoločnosti Unipharma – JUDr. Zuzana Vrtielová, právny odbor, (vľavo), Mgr. Tibor Bielich, obchodný reprezentant a Mgr. Bibiána Číková, Area sales manager, (vpravo)

Autorka a foto: Mgr. Alexandra Pechová